Milované Španělsko

26. srpna 2011 v 21:14 | agrotis |  My life steps
Toto úterý jsem se vrátila z JMJ (celosvětové setkání mládeže). Tento rok se konalo ve španělském Madridu. S bratrem jsme tam jeli už na předprogram, který se konal v Reus a Tarragoně. Vyjížděli jsme z domu už v pondělí 8. srpna.


Další den jsme se stavovali ještě ve Francouzském městečku Aneccy, kde jsme měli společnou mši svatou pro české poutníky.
Když jsme ve středu dorazili do Reus jen jsme se ubytovali, další den nás už čekal program v Tarragoně, kam jsme jezdili den co den. Chodili jsme tam po různých památkách, lenošili jsme u moře, chodili na společný program a další. Takto jsme strávili první týden, a další jsme se přesunuli už do Madridu na setkání se svatým Otcem.
Když jsme tam dorazili, ubytovali jsme se v místní hale, kde nás bylo mnoho (hlava na hlavě jsme leželi jeden vedle druhého). Nevím jestli jsem na tom byla lépe či hůře, ale myslím si, že ta první možnost je správná. Já a ještě pár holek z našeho autobusu jsme to zakotvily na tribunách.
Druhý týden se konali různé festivali, mše, další společný program.. ve středu či ve čtvrtek už přijel papež, a mohli jsme s ním prožít krásnou křížovou cestu a v sobotu vigílii na letišti Cuatro Vientos. V neděli večer jsme již opouštěli nádherný a plný tepla Madrid, kde byli noční teploty i 39 stupňů.
Na zpáteční cestě jsme se stavovali opět ve Francii a to ve Versailles, kde mají nádherný zámek a zámecké zahrady. Tam jsem prožila úžasný den se skvělými lidmi, na tento den nikdy nezapomenu (doufám)..

... Aneccy

.. krásné moře ve Francii


... ve Versailles


... zámecká zahrada

... v muzeu architekta Antonia Gaudiho

... socha Gaudího před jeho domem ;)

.. koloseum v Tarragoně
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.