Studio YPSILON

6. listopadu 2011 v 9:45 | agrotis |  My life steps
Tento týden, byl velice zajímavý a krásný, V úterý jsem byla v kostele na večerních chválách. Byly nádherné, sice před tím jsme potkaly se sestřenicí jednoho kluka, který nás i naši kamarádku docela dostal. Měl takové nemístné poznámky, a sestřenka začala uvažovat jestli je vůbec normální. Na to, že už ho znám rok, tak tohle udělal poprvé, vůbec ho takového neznám. Nevím jestli to udělal schválně, aby se předvedl, nebo takový opravdu je a já to neviděla.

Ve středu jsem si psala se "svým" Panem Zahrdaníkem. Dozvěděla jsem se, že byl v Praze, což mě trošičku mrzelo, že jsme se neviděli. Řekl mi, jak si to užíval na lodičkách, když se plavil po Vltavě, a že zítra pojede do Brna. Asi kvůl školám, to už jsem se nedozvěděla!!
Ve čtvrtek jsem místo oslavy, na kterou jsem se tak těšila šla do divadla. Alespoň jsem se zase kulturně vzdělávala. ;) Byli jsme s intrem ve studiu Ypsilon na Dramatu v kostce pokus 2, Mystérium skutečnosti.
Divadlo se mi líbilo, i když jsem ze začátku nevěděla, oč tam jde. Ve skratce: ze začátku byli na jevičti čtyři lidé, kteří byli v uzavřeném prostoru, ze kterého se nemohli dostat. Přemýšleli nad tím co mají společného, aby našli důvod proč jsou společně uzavřeni. Byli návrhy, že jsou v reality show, nebo že tam jsou jako "pokusní králíci". Nakonec, když jednoho napadlo, že jsou v divadle. Tak se odtatmtud dostali.
Řekli si, jaké jsou profese. Takže, byli tam: servírka, policista, herec, zpěvák. Když si ko nečně uvědomili,že jsou v divadle, začali hrát skutečný příběh, který měl hlavu a patu. ;)
Šlo zde o vraždu jiného herce, a ten jeden herec, byl hlavní podezřelí, scénka se odehrávala v baru, proto, ta barmanka. A zpěvák, spíše zpěvačka měla v tom baru vystoupení. Bylo to zábavné divadlo, nakonec se našel viník, vrah a skončilo to. Ale to už vám nebudu vyprávět !!
... ale stojí na to jít, je to zábavné, ale krásně zpracované.

Divadllo nemůže existovat bez "hmatatelného" kontaktu herce a diváka.
(Jerzy Grotowski)
Podstatou divadla je dialog, slovo mezi lidmi.
(Zdeněk Hořínek)

Divadlo je vždy cosi mezi hospodou a existenským tvarem.
(Jaroslav Etlík)

... btw: možná se mi obrázek zase nezobrazuje, ale nevím kde je chyba!!! :-/
Agrotis
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tlb5 tlb5 | Web | 6. listopadu 2011 v 17:58 | Reagovat

pekný dník :) do kostola by som mala ísť už aj ja..

2 alouette alouette | Web | 7. listopadu 2011 v 18:02 | Reagovat

ale ten kluk si mě získal... :D skvělé to individium :P

3 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 14:24 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.