Spánek je důležitý :o)

25. července 2012 v 16:04 | agrotis |  My life steps

Ještě včera jsem chtěla napsat, ale sotva jsem se vrátila ze Šumperka, hned jsem usnula, a už nic nestihla.
Ráno jsem jela za kamarádkou do Šumperka. Bylo to tam super, pomohla jsem jí na brigádě (s úklidem zvířatek). Mezitím nám stihli dvě myšky utéct, potom nám jeden pán donesl zeleninu, tak jsme ji ještě čistily a uklízely. Kolem půl jedné jsme si zašly na oběd. Alžbětka má moc ráda sushi, tak jsme zašly do Sushi baru a daly si meníčko, já moc sushi neholduji, ale nechtěla jsem Bětku zklamat, a tak jsem se obětovala a snědla to. ;)
Nebylo to zase tak špatné, až na tu polévku z řas. Nejvíce mi chutnalo to z avokádem.
Poté jsme si prošly město, a zašly do cukrárny koupit nějaké zákusky ke kávě. Já jsem si koupila větrník a Bety žloutkový věneček. Když jsme došly k ní domů, její tatá zrovna přišel, a tak se divil, že není nic k obědu :D .. to víte je doma jen s tátou, protože její maminka je ještě v lázních, tak válčí spolu. ;) Domeček mají krásný, zařízený tak trochu jako chalupu, krásné zelené kamna, staré piano, a senzační kuchyň.


Sedly jsme si u nich na zahrádce, kde mají i jezírko a psa. A Bety nám udělala kávu. Mňam. ;) Dala nám kávy jenom trochu a poté to zalila smetanou. Nikdy jsem to předtím neměla, ale asi to začnu praktikovat, je to senzační. Zachvíli už volal můj tatínek, že se pro mě staví, jestli chci vzít domů. A tak jsme jeli.
Dojeli jsme domů kolem čtrvté odpoledne, a já zachvíli usnula. Vzbudila jsem se jen v noci, protože mi byla zima. Když jsem se vzbudila po druhé už jsem vstala, a šla dolů do kuchyně, protože jsem si myslela, že tam někdo bude. Nikdo tam nebyl, tak jsem si udělala čaj, a když jsem šla zpátky nahoru do pokoje, všimla jsem si v zrcadle, že jsem ještě v šatech, a vzpomněla jsme si, že jsem odpoledne hned usnula a vzbudila se až teď. Podívala jsem se na hodinky a uviděla ten strašný čas 4:30. Vypila jsem čaj, a protože jsem měla nějak moc energie, tak jsem se oblékla a šla se projet na kole.
Bylo to super, nikde žádné auta a lidi, jen pár kamionu a dva cyklisti co jeli do práce. Za necelou hodinku a půl jsem byla doma. A hned jsem na zahradě uviděla tátu a mámu ještě v pyžamu, která se divila kde jsem byla. Šla jsem se osprchovat a nasnídat. Uviděla mě teta, a ani mi nechtěla věřit, že jsem byla na kole. Myslela si, že jedu od kamarádky, nebo že teprve někam vyrážím.
Než jsem se umyla, už byli všichni vzhůru a snídali jsme společně. ( .. tak to má ráda ;), když jíme všichni společně) Chvíli jsem si šla číst, a pak byl hned oběd. Já neobědvala, protože jsem nechtěla znovu halušky, a tak sjem si šla ještě na chvíli lehnout. O půl druhé jsem se probudila a přišla dolů do kuchyně. Máma zrovna dělala kávu, tak mi také udělala. A hned jsme se rozhodly, že uděláme nějakou buchtu. Navrhla jsem kokosové řezy, a tak jsme začly hledat recept, a buchtu realizovat. Byla celkem rychle, je jednoduchá a moc dobrá. ;)

Přidávám recept:
30 dkg hladké mouky
25 dkg moučkového cukru
3 vejce
2,5 dl mléka
1 vanilkový cukr
1 prášek do pečiva

Vše smícháme, rozetřeme na vymazaný a vysypaná plech. Pak posypeme směsí: 15 dkg kokosu + 7 dkg moučkového cukru. Pečeme v předem vyhřáté troubě. Poté rozpustíme asi 8 lžic másla (necelá půlka) a smícháme to s 1 kelímkem smetany. Hned po vytažení z trouby tím polijeme teplý moučník. ;)

Agrotis
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.